Цікаві факти про півонії
Півонія — одна з найпопулярніших квіток у світі з багатою історією. Перша згадка про нього датується ІІ століттям. Його починають вирощувати у Китаї, Японії та Монголії. Ця квітка сьогодні використовується для складання вишуканих композицій та монобукетів. Пишні пелюстки, потужні стебла, червоні, білі, ніжно-рожеві, бордові бутони створюють особливу красу цієї яскравої і водночас ніжної квітки.
- За однією з давньогрецьких легенд півонія отримує свою назву на честь лікаря Пеана, який приніс квітку людям з вершини Олімпу. Він зростав тільки на цій горі і ретельно охоронявся величезним дятлом. Але богиня Літо, яка цінувала здатність лікаря використовувати цілющі властивості трав, вирішує подарувати йому цю рідкісну квітку.
- У Китаї квітка займала почесне місце в імператорських садах. Він вважався символом благородства та благополуччя, тут можна зустріти цілі сади півонії. І сьогодні півонія не втратила свого значення. Зображення квітки розміщують у квартирах та офісах для залучення достатку та удачі.
- З 1982 року до Китаю стікається до 20 тис. туристів, щоб відвідати Фестиваль півоній. У рамках фестивалю проводяться різноманітні виступи, конференції, виставки образотворчого мистецтва та каліграфії, присвячені півонії. Лікувальні властивості рослини були відкриті ще в VI столітті. Раніше настої з квіток застосовували як ліки від головного болю, для зняття нападів астми та епілепсії. У Тибеті настоянками півонії лікують серцево-судинні та респіраторні захворювання. Сьогодні настоянка з півонії використовується як седативний засіб.
- Застосовується півонія і в кулінарії. На території Далекого Сходу та Кореї готують страви з кореневищ квітки з цибулею та м'ясом. А в Європі раніше готували напої із пелюсток цієї рослини.
- При появі півонів у Китаї вони вважалися розкішшю, тому їхнє вирощування було заборонено та недоступне для простого народу. Саме у зв'язку з цим рослина стала символом благополуччя. Навіть сьогодні подарувати цю квітку означає побажати багатства та процвітання.
- Один кущ півонії може зробити від 50 до 100 бутонів одночасно, а розмір однієї квітки може досягати 25 см.
- На сьогоднішній день налічується близько 6000 сортів півонії.
- Півонії — відомі довгожителі. Вік одного куща може досягати 100 років.
- Півонія має великий державний символізм. Він є емблемою в Китаї, Індії та американському штаті Індіана.
- Букети з цією квіткою традиційно вручають на річницю 12-річчя шлюбу.
- Природа та селекціонери створили квіти різних відтінків, за винятком блакитного.
- Греки використовували ці квіти виключно з лікувальною метою. Вважалося, що вони здатні вилікувати до кількох десятків хвороб, тому кущі півонії росли при кожному монастирі.
- Пелюстки цієї квітки можуть залишатися свіжими протягом 3-х тижнів.
- У Росію півонії потрапили завдяки імператору Петру I.
- На бутонах півонії в саду можна часто зустріти мурах. Їх приваблює нектар із пелюсток рослини.
- Мандрівник Марко Поло описав півонії як «квітка розміром з капусту».
- Сьогодні це одна з найпопулярніших квіток у весільній флористиці.
- У XVIII столітті в Парижі особливою цінністю користувався рідкісний для тих країв сибірський запашний півонія.
- Ці квіти поширені в північних широтах, вони відомі любителі холодного клімату.
- Тонколистий півонія — квітка, широко поширена в 60-70-і роки на території СРСР і зникла на сьогоднішній день.
Півонії в букеті мають велике значення. Це не тільки красива і запашна квітка, це ціла історія, повна дивовижними фактами.
Всі новиниПохожие статьи