Бонсаї

1

Ні для кого не секрет, що батьківщиною бонсая є Японія. Японці народ своєрідний і однією з характерних рис цієї нації є вміння бачити всю різноманітність і всю красу Всесвіту в малому. Мистецтво вирощування бонсаїв сягає корінням у Середньовіччі, багато сувоїв тих часів оповідають про шляхетних і впливових людей, які щиро цікавляться і захоплюються творами своїх придворних садівників. Вирощування бонсаїв є суть садівництва навпаки, чим майстерніший садівник, тим повільніше росте і розвивається його витвір.

2 

Термін життя бонсаїв близько 100 років, тому до кінця життя вони стають справжніми реліквіями та можуть коштувати дуже дорого. Крім розміру найважливішою характеристикою якості є гармонійність та природність рослини, не повинно створюватися враження, що бонсай сформувався штучно. Щоб бонсай мав природний вигляд, використовують такі прийоми: обмотування гілок, зріз кори з частини стовбура, формування крони.

9

Якщо Ви вирішили придбати бонсай і стоїте перед вибором, будьте уважні до деталей, щоб не зіткнутися з підробкою. Краще купувати бонсаї у спеціалізованих магазинах, так як його дуже легко переплутати з садовим різновидом, у якого злегка підрізана крона. Дізнайтеся звідки привезений бонсай, перевагу варто віддати рослинам з областей зі схожим кліматом. Зверніть увагу на структуру ґрунту, він повинен бути пухким і вологоємним. Бонсаї вирощують у глиняних або керамічних контейнерах на маленьких ніжках, у днищах яких виконано кілька дренажних отворів.

Для створення бонсаїв найчастіше використовують фікус, бук, граб, мирт, самшит, клен. Для хвойних бонсаїв найкраще підходять араукарія та підкарпус.

У сучасному дизайні інтер'єрів бонсай дуже актуальні. Вони освіжають і вносять нотку природності навіть у «неживі» приміщення. Бонсаї чудово поєднуються як з модерновими інтер'єрами, в яких переважають метал, пластик, скло, так і із затребуваним на сьогоднішній день затишним «сільським» стилем. Карликові рослини в естетичних керамічних контейнерах дуже легко розмістити в потрібному місці: на тумбочці, комп'ютерному столі або навіть книжковій полиці.


7

Незважаючи на те, що бонсаї живуть більше століття, загинути вони можуть будь-якої миті. Сигналом може бути будь-яке, навіть здавалося б, легке нездужання в рослини. Любителям карликових рослин слід бути дуже уважними. Не можна допускати підсихання ґрунту-полив щодня, бажано дощовою водою. Регулярне обприскування та обрізання гілок ( цим досягається баланс верхньої та нижньої частин ) також є запорукою довгого життя та здоров'я рослини.

8 

 

 

 

 

 

 

 

Всі новини

Похожие статьи
Квіти від Moonflowers
Замовити зворотній дзвінок